Program Ubezpieczeń dla Paralotniarzy powstał w wyniku zapotrzebowania ogólnopolskiego środowiska pilotów paralotni na ubezpieczenia charakteryzujące się przejrzystymi warunkami, konkurencyjną ceną oraz szerokim zakresem terytorialnym.

 

Gdyńskie Stowarzyszenie Paralotniarzy Glide Club Gdynia przygotowało program ubezpieczania osób uprawiających paralotniarstwo wraz z sopocką firmą ubezpieczeniową HESTIA SA.

 

Przez paralotniarstwo rozumie się wykonywanie lotów jednej lub dwóch osób z użyciem paralotni lub paralotni wspomaganej w wykonywaniu lotu silnikiem spalinowym jak również wszelkie czynności związane ze startem i lądowaniem paralotni jak również sytuację gdy osoba ubezpieczona nie pilotuje paralotni (dotyczy kierowników startów i operatorów wyciągarek paralotniowych), a jej działania mają wpływ na organizację i bezpieczeństwo startu.

 

Aby przystąpić do Programu Ubezpieczeń:

  1. wypełnij wniosek dla paralotniarzy zrzeszonych w GCG (o ile masz opłacone składki członkowskie w GCG)
  2. zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczeń na tej podstronie: http://www.finansowachata.pl/index.php?s=5
  3. przelej odpowiednią składkę na konto Finansowej Chaty (dane do przelewu są na wniosku)
  4. odeślij wniosek z dowodem wpłaty na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  5. w czasie do 24 h otrzymasz mailem certyfikat potwierdzający ochronę ubezpieczeniową.

Raz do roku organizujemy dla naszych pilotów ubezpieczenie grupowe - o tej akcji będziecie informowani na klubowej grupie mailowej. Jeśli ktoś nie zdąży lub przegapi ubezpieczenie grupowie można zawsze skorzystać z w powyższego Programu Ubezpieczeń.