Co to jest ten Fundusz?

Na to pytanie najlepiej i najpełniej odpowiada Regulamin Funduszu.

Czy Fundusz jest Organizacją Pożytku Publicznego?

Fundusz Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy jest wspaniałą ideą i wspólnym dziełem całego środowiska paralotniowego w Polsce. Glide Club Gdynia od początku funkcjonowania Funduszu stanowi podstawę administracyjną Funduszu zapewniając obsługę formalną i księgową jego działalności. Wraz ze wzrostem skali udzielanej pomocy (mierzonym chociażby stanem konta), a co za tym idzie wzrostem świadomości odpowiedzialności wobec naszego środowiska ale także wobec wszelakich instytucji kontrolujących zdecydowaliśmy się jako Glide Club Gdynia na uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Tak więc od grudnia 2009 r. możliwe jest zbieranie środków na FWRP także korzystając z uprawień jakie daje status OPP.

Czy można uzyskać wsparcie na finansowanie wydatków nieudokumentowanych?

Nie, nie można. Fundusz może tylko opłacać udokumentowane wydatki związane z rehabilitacja powypadkową paralotniarzy.

Czy ten kto nie wpłacał może liczyć na pomoc Funduszu?

Tak, może. Fundusz gromadzi dobrowolne datki. Jego celem jest niesienie pomocy wszystkim paralotniarzom, którzy ulegli poważnym wypadkom podczas uprawiania sportu.

Czy wpłacający uzyskują jakieś dodatkowe przywileje?

Nie. Fundusz nie jest konkurencją do oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych. Zarówno Darczyńcy Funduszu, jak i ci, którzy nie wpłacali pieniędzy na konto Funduszu mają w równym stopniu prawo do korzystania z jego pomocy.

Gdzie wpłacać pieniądze?

Volkswagen Bank Polska S.A.
81 2130 0004 2001 0266 0793 0002
Gdyńskie Stowarzyszenie Paralotniarzy "GCG"
ul. Poznańska 10
81-305 Gdynia
koniecznie z tytułem wpłaty:
Fundusz Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy

Kto może korzystać z pomocy Funduszu?

Każdy, kto podczas uprawiania paralotniarstwa uległ wypadkowi, którego skutki wymagają rehabilitacji. Celem Funduszu jest niesienie pomocy finansowej w opłacaniu kosztów rehabilitacji powypadkowej paralotniarzy.

Kto może wpłacać pieniądze na Fundusz?

Każdy.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie, kontakt do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.